Будь-які електродвигуни, будь то двигуни постійного або змінного струму, синхронні або асинхронні, рано чи пізно виходять з ладу. Це відбувається через неправильну експлуатацію або найчастіше від природного зношування деталей механізму. Електродвигуни відчувають постійні високі навантаження, тертя, перегріви, дії зовнішнього середовища (вологість, пил, агресивне середовище). І, як і будь-який механізм, навіть найпотужніший і найнадійніший, електродвигун починає працювати гірше.

Але важливо те, що при невеликій несправності або навіть великій поломці двигуна ви надовго зможете продовжити термін його використання. Для цього проводиться поточний або капітальний ремонт електродвигунів. Головне - зробити це вчасно і у перевірених фахівців! Працівники Смілянського електромеханічного заводу - справжні професіонали своєї справи. Вони проведуть якісну діагностику та ремонт електродвигунів.

Існує декілька причин несправної роботи електродвигунів. Головним чином, зношується ізоляція обмоток. Це відбувається під впливом високої температури, сильної вібрації, забруднення. У результаті відбувається природне старіння ізолюючого матеріалу, втрачається його міцність і еластичність і, як наслідок, відбувається ослаблення кріплень котушок, пазових прокладок і інших кріпильних деталей. Вугільний пил, що накопичується на ізоляції, може навіть викликати пробої на корпусі.

Однією з частих несправностей є надмірна вібрація електродвигуна. Вона негативно впливає передусім на підшипники, і тим самим сильно зменшує ефективність обладнання в цілому. Через вібруючий весь час ротор може завчасно зруйнуватися бабіт, з'явитися вибоїни, тріщини на робочій поверхні. Через сильну вібрацію електродвигуна може навіть відірватися бочка ротора від основного вала, а в статорі виникнути тріщина. Тому завжди перевіряйте обмотку і рівень вібрації в електродвигунах будь-якого типу. Ізоляція повинна бути цілою, а вібрація - в межах норми. Будь-які неполадки потрібно не тільки негайно усунути, але і визначити їх причину.

Поточний ремонт електродвигунів

Подібного типу ремонт застосовується для машин, що знаходяться в резерві або в експлуатації. Зазвичай його проводить електротехнічний персонал самостійно. Буває, є необхідність у спеціальних пристроях. Тоді звертаються до послуг електроремонтного підприємства. При проведенні поточного ремонту розбирається електродвигун, протираються і продуваються обмотки, перевіряється надійність всіх кріплень, щітковий механізм, стан підшипників. Виявлені несправності усувають, машину збирають і перевіряють. Поточний ремонт електродвигунів роблять у середньому 2-3 рази на рік.

Капітальний ремонт електродвигунів

Зазвичай такий ремонт роблять після оглядових випробувань. Капітальний ремонт проводять для того, щоб повністю відновити ресурс електромашини. Для цього замінюють обмотку двигуна, механічні вузли, які пошкоджені або зношені. В капітальний ремонт входять всі операції поточного ремонту плюс миття та повне чищення всіх деталей і вузлів, ремонт валу, корпусу, вигорілих ділянок. А також усуваються замикання, виготовляються і встановлюються нові обмотки, робиться зварювання електросхем і багато іншого. Капітальний ремонт електродвигунів, які працюють без перебоїв, проводять зазвичай раз на три роки, тоді ж, коли роблять ремонт їх агрегатів.

Ремонт електродвигунів своїми руками

І таке явище, на жаль, має місце. Іноді люди намагаються усунути невелику, як їм здається, неполадку в механізмі власноруч. Надалі це призводить до ще більших проблем. Адже після "домашнього ремонту" фахівцям доводиться працювати подвійно. Тому краще відразу звернутися до досвідчених професіоналів, заощадивши і свої гроші, і сили. Подібні послуги в Україні надають лише кілька великих компаній. Серед них довіряти потрібно перевіреній. Смілянський електромеханічний завод довгі роки був ремонтним підприємством всесоюзного масштабу. А зараз він з виробництва та ремонту тягових електродвигунів, генераторів і допоміжних машин вийшов на міжнародну арену. 

Смілянський електротехнічний завод - це гарантії, підтверджені часом, унікальними
технологіями і кваліфікованими фахівцями.

З повним переліком товарів і послуг і цінами Ви можете ознайомитись на сайті
http://semz.ub.ua/ua/